Smo sedeli na travci pod ulko domačo,
je imela v lasih rožco, eno bluzco pansaj čo.
Maj neć se nisen bal ne teme ne hudiča,
zdej jezik se mi opleta kur ena pera uod radića.
Me je sram povedat, sen se tresu kur en pes,
vona me je začela objemat ino kaj sen tu jes.
Sen iskal vse škuže in sm vleku na dugo,
ma pa sen vjel kurajo in hitu sen v drugo.
Ne juže, ne juže Marija, je jušto na buže.
Ne juže, ne juže Marija, je jušto na buže.
Ne juže Marija je tan kamar, ki more bet.
Nardili smo delo kur buh zapove,
se pobrali vsak po svoje, da kur, da bi ni blo neć.
Zdej doli u oštariji se hvalin kompaniji:
“Fantje moji ma ki lepu ki je blu.”
Ni tajalo dugo to veselje in ta smeh
je zrasu Mariji trebuščić čez nuć.
Se velje je znalo du voća je ta,
zatu zdej Marija taku mi kanta:
Ne juže, ne juže mi Mario, je jušto na buže.
Ne juže, ne juže mi Mario, je jušto na buže.
Ne juže mi Mario je tan kamar, ki more bet.
U moje glavi zdej tawžnt je skrbi,
še včeraj sen bil fant, danes žena mi rodi.
Je tu res ali sanjan zdej vprašanje se ponavlja,
da življenje se čez nuć na glavo mi postavlja.
Še san ne znan ku jo res štiman,
ma poročit sen se mogu je bla fešta štiri dan.
Maledeta un travca eno ulke domaće,
je blo lepo jugat, ma drago se plaća.